"Kuchenne Rewolucje"

21 listopada 2018 r. w Oddziale Przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pod hasłem „Kuchenne Rewolucje”. W ostatnim tygodniu tematem przewodnim na zajęciach było zdrowe odżywianie. Dzieci zdobyły wiedzę się na temat znaczenia owoców i warzyw w diecie, a także dlaczego warto ograniczyć spożywanie słodyczy i sztucznie słodzonych napojów i czym można je zastąpić. Na dzisiejszych zajęciach dzieci, we współpracy z Rodzicami, swoją wiedzę wykorzystały w praktyce, przygotowując pyszne i zdrowe kanapki z warzywami, a także owocowo – warzywne przekąski, obalając tym samym mit, że zdrowe jedzenie jest nudne i niesmaczne. Efektami swej pracy dzieci podzieliły się z przedszkolakami, częstując je kolorowymi kanapkami. Wychowawca klasy serdecznie dziękuje wszystkim Rodzicom za udział w zajęciach.

J. Pielużek