Akademii VR, czyli lekcje w wirtualnej rzeczywistości

27 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się niecodzienne lekcje. Miały one wymiar wirtualny.

Akademia VR  to innowacyjny projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów, zamiast zeszytów i podręczników, uczniowie mieli do dyspozycji sprzęt elektroniczny – gogle VR. Za ich pomocą przenosili sie w kosmos. Podziwiali realistyczne obrazy rozglądając się o 360o. Uczniowie słuchali interesujących opowieści wzbogacając wiedzę o wyjątkowe doznania. Otrzymali dużą dawkę informacji połączoną z wyjątkowymi wrażeniami. Mieli również okazję sprawdzić posiadaną już wiedzę.  Oprócz dobrej zabawy dzieci przyswoiły mnóstwo nowych wiadomości.

Wirtualne zajęcia  wzbudziły wiele emocji i zaangażowały wszystkich rozwijając zainteresowania oraz ciekawość otaczającego świata.