III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

W dniu 21 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Łękach Szlacheckich odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klas V – VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było przede wszystkim pogłębienie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii, jej historii, kultury, tradycji, zachęcenie uczniów do samodzielnej pracy w zdobywaniu wiedzy na tematy związane z angielskim obszarem językowym, podniesienie motywacji do nauki języka angielskiego a także pogłębienie współpracy pomiędzy szkołami i nauczycielami.

W konkursie wzięło łącznie udział 12 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krzemieniewicach,  Łęk Szlacheckich, Trzepnicy oraz Stobnicy, którzy zostali wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji.

Na etapie międzyszkolnym uczniowie zmagali się z zadaniami o różnej skali trudności. Test składał się z pytań zarówno zamkniętych jak i otwartych. Każdy uczestnik konkursu mógł otrzymać łącznie 70 punktów.

Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą o Wielkiej Brytanii, jednakże laureatami konkursu zostali:

I miejsce –   Krystian Kubiak kl. V (SP Łęki Szlacheckie)

II miejsce –  Daria Grodek kl. V (SP Stobnica)

III miejsce – Bartłomiej Turniak kl. V (SP Łęki Szlacheckie)

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo Pearson. Konkurs upłynął w bardzo miłej atmosferze. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: p. Edyta Błaszczyk i p. Izabela Fijałkowska.