Chłopcy młodsi na VI miejscu w Polsce, starsi na X

Mistrzostwa Polski w unihokeju za nami

W dniach 7-9 czerwca 2019r. w Elblągu odbyły się finały ogólnopolskich  Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół podstawowych  i gimnazjalnych oraz Licealiada (XXVI międzynarodowy festiwal unihokeja o „Puchar Bałtyku”). Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły chłopców.

W ID hokeiści z naszej szkoły zajęli VI miejsce w mistrzostwach Polski !!!  Brawo! Brawo!

Chłopcy wywalczyli to miejsce po bardzo dobrej grze. Wygrali w finale krajowym cztery mecze , jeden remis i dwie porażki. Strzelili rywalom 19 goli tracąc 8.Zabrakło trochę szczęścia i skuteczności w drugim dniu turnieju!

Natomiast w kategorii IMS nasi „starsi” chłopcy zajęli X miejsce.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że rywalizowali głównie z gimnazjalistami  to wynik jest bardzo dobry. W meczu decydującym o wejście do „ósemki” przegrali 1 : 0 z późniejszym  mistrzem.

Podsumowując można powiedzieć, że był to bardzo udany start w mistrzostwach Polski. Chłopcy młodsi osiągnęli drugi wynik w historii startu w finałach ogólnopolskich. Starsi uplasowali się dokładnie  w środku startujących zespołów (19 w każdej kategorii ).  Nie było co prawda spektakularnych wyników, tak jak w latach ubiegłych, ale podwójne mistrzostwo województwa, udział i osiągnięte wyniki dwóch reprezentacji w finale krajowym potwierdzają wysoki poziom unihokeja naszej szkoły.

Chłopcy wystąpili w składach:

ID    -   Filip Janiec - 3 gole, Patryk Janiec, Kacper Kozub, Mateusz Rybicki (kapitan) -7, Igor Sztajnert - 1,    Antoni Więcławski, Kamil Więcławski - 1, Daniel Wojtala - 1, Adam Wolski, Kacper Woźniak - 2, Krzysztof Zdulski, Daniel Żak – 4

IMS   -   Jakub Aleksandrowicz, Bartosz Berski(kapitan) - 3 gole, Bartosz Dróżdż, Oskar Kręglewski  - 1, Kacper  Księżnik - 2, Oskar Małecki - 1, Adrian Misztela - 3, Daniel Pabich, Jakub Sosnowski, Eryk Sztajnert, Marcin Zawada.

Opiekę nad zespołami sprawowali Grażyna i Roman Pyrzanowscy.