"FIZYKA WSZĘDZIE STYKA" - nietypowa lekcja fizyki

9 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich odbyła się nietypowa lekcja fizyki pt. „Fizyka wszędzie styka”, przeprowadzona przez Grupę „Zaelektryzowani” z Uniwersytetu Lubelskiego
W trakcie pokazów znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii. Animatorzy zaprezentowali wiele ciekawostek z otaczającego nas świata, które poparte były doświadczeniami m.in.: fala uderzeniowa, powstawanie chmury, zmiana wysokości głosu przy użyciu helu, bomba wodorowa, ciekły azot, kolorowy tekst .Ponadto sami również chętnie brali udział w niektórych eksperymentach. Zainteresowanie uczniów było ogromne. Chętnie brali udział w przeprowadzanych eksperymentach i odpowiadali na pytania. Prowadzący po każdym pokazie informowali uczniów o zasadach i zachowaniu szczególnej ostrożności w czasie wykonywania doświadczeń naukowych. Pokazy pozwoliły zrozumieć uczniom istnienie wielu zjawisk, z którymi spotykają się codziennie, a nie zawsze je dostrzegają. Zapewne prowadzący rozbudzili uczniowską ciekawość i zachęcili do poznawania zagadnień przyrodniczych.