Spotkanie z policjantem

W dniu 25 października 2019 r., w związku ze zbliżającym siędniem Wszystkich Świętych uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, panem Bartoszem Kondraciukiem.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci. Funkcjonariusz policji przypomniał uczestnikom spotkania podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać w drodze do szkoły oraz w czasie poruszania się w terenie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat odpowiedniego oznakowania ubioru oraz roweru po zmroku, bezpiecznej jeździe samochodem – konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań oraz  wykazywali się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa.