Mikołajki w klasie 8

6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja.  Zwyczajem tego dnia jest wręczanie drobnych prezentów na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry, który słynął z pomocy, jakiej udzielał ubogim i potrzebującym.

Na tą okoliczność w dniu 5 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 8 wraz z wychowawczynią obchodzili klasowe mikołajki. Zaraz po przybyciu do szkoły, każdy udał się do klasy aby pozostawić pod choinką prezent dla wylosowanej wcześniej osoby. Następnie na godzinie wychowawczej nastąpiło wręczanie prezentów. Mikołajki klasowe to coroczny  zwyczaj obchodzony w naszej klasie. Najpierw czujemy  ogromną  ekscytację związaną z losowaniem, a potem wielką radość z wręczania prezentów. W tym roku szkolnym niestety po raz ostatni  obchodziliśmy to święto w takim składzie. Gdy wszystkie prezenty trafiły do rąk adresatów, pojawiły się uśmiechy na naszych twarzach i wszyscy świetnie się bawili przy rozpakowywaniu drobnych upominków.

Wychowawca klasy - Edyta Błaszczyk