Klasa 8 na wycieczce w Łodzi

Dnia 12 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich pod opieką Pani Edyty Błaszczyk i Pani Elżbiety Więcławskiej wybrali się na mikołajkowy wyjazd do Łodzi. Celem wycieczki było poznanie aktywnych form spędzania wolnego czasu, kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów, pokazanie kultury i historii naszego regionu oraz pogłębianie więzi koleżeńskich.

Po przyjeździe do Łodzi najpierw udaliśmy się do Areny Laser Games w centrum handlowo-rozrywkowym Manufaktura, aby zagrać w laserowego paintballa. Miejscem pojedynku był plac w formie labiryntu, wzbogacony efektami specjalnymi: światłami oraz muzyką. Dla większości było to pierwsze doświadczenie z taką formą rozrywki, dlatego też wszyscy byli bardzo podekscytowani. Uczestnicy zabawy teraz już wiedzą, że taka forma rozrywki uczy współpracy w zespole, respektowania zasad gry fair play oraz dostarcza mnóstwa adrenaliny!

Następnie udaliśmy się do kręgielni Grakula. Uczniowie świetnie radzili sobie w zbijaniu kręgli. Wśród graczy szybko wyłonili się liderzy tej dyscypliny. Zabawa okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczyła uczniom silnych, sportowych emocji.

Podczas pobytu w centrum Manufaktura nie mogliśmy przejść obojętnie obok niewielkiego Muzeum Fabryki, w którym utrwaliliśmy swoją wiedzę o dziejach przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwoju zakładów włókienniczych, technice produkcji  tkanin bawełnianych i codziennej pracy dawnych robotników. Zobaczyliśmy jak pracują zabytkowe krosna, dzięki czemu mogliśmy sobie chociaż trochę wyobrazić, jak wyglądała praca, gdy w hali huczało dwa tysiące takich krosien. Ponadto, zobaczyliśmy jak wygląda drzewko bawełny, jak przędzie się nici oraz jak tka i drukuje się tkaniny. Na zakończenie pobytu w miejscu, które łączy w sobie tradycję i historię z nowoczesnymi trendami zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod choinką.

Ostatnią i zarazem najbardziej oczekiwaną atrakcją naszego wyjazdu był park trampolin Jump World. Pod opieką trenerów uczniowie bardzo chętnie i aktywnie korzystali ze wszystkich atrakcji parku takich jak: arena główna, gladiatorzy, tor ninja i parkur, huśtawki, poduszka powietrzna, strefy do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, tor przeszkód i strefa wspinania.

To był bardzo udany wyjazd, który dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Organizator wyjazdu – Edyta Błaszczyk.