Wycieczka klasy V do Piotrkowa Trybunalskiego

17 grudnia 2019 roku uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich, pod opieką p. Sylwii Radziszewskiej i p. Eweliny Sobczyk, wybrali się
na mikołajkowy wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie mieli możliwość poznania różnych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, uczyli się kulturalnego zachowania
w miejscach publicznych.
             Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy w kinie Helios pt. „Kraina Lodu 2”. Film dostarczył dzieciom całej masy wzruszeń, opowiadając o wartości rodziny i poświęceniu dla innych, widzowie miło spędzili czas oglądając bajkę o przygodach grupy przyjaciół w kolorowym świecie magii.
            Po zakończonej projekcji uczniowie mieli czas wolny w galerii handlowej. Kupowali prezenty dla najbliższych, podziwiali wystawy świąteczne.
           Następnie udaliśmy się do kręgielni. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki. Wszystkim bardzo się podobało. Niestety, godzina szybko minęła i musieliśmy wyruszyć w drogę powrotną.

Sylwia Radziszewska