Akcja charytatywna "Choinki nadziei"

W dniu 18 grudnia 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich wzięli udział w akcji charytatywnej „Choinki nadziei” i pojechali z jasełkami bożonarodzeniowymi do Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku.

Podopieczni tego ośrodka przywitali nas bardzo ciepło i serdecznie. Zawsze z utęsknieniem czekają na takie spotkania. Nasi uczniowie spisali się na medal. Odwzajemniali im ich serdeczność, wspólnie kolędowali, ubierali choinkę ozdobami wykonanymi przez wolontariuszy z naszej szkoły. Atmosfera była wyjątkowa.

Na zakończenie spotkania były wspólne życzenia i skromne upominki – pierniczki własnej pracy. Warto poświęcić czas drugiemu człowiekowi a zwłaszcza człowiekowi w potrzebie. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły pod opieką pani A. Skrobek i p. B. Marszalik-Rzepeckiej.