Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Punkcie Przedszkolnym

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj

Dziś święto nad świętami:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia każde dziecko otrzymało specjalną opaskę z misiem, którą nosiło przez cały dzień.

Przedszkolaki na początku obejrzały prezentację multimedialną i wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie wesoło bawiły się i wykonywali „misiową gimnastykę”. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, rozwiązywały zagadki, wykonywały zadania w kartach pracy, nauczyły się rymowanki o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia, tańczyły w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" oraz wykonały piękne prace plastyczne. Niesamowitą niespodzianką dla maluchów było spotkanie on-line z Kubusiem Puchatkiem. Dzień ten wywołał u dzieciaczków wiele uśmiechów i  radości.  Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem –  pysznymi goframi, które wcześniej przedszkolaki ze swoimi paniami przygotowali.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Joanna Błaszczyk