Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

„Mam prawo do…”

W dniu 24 listopada 2020 r. uczniowie klasy 4 uczestniczyli w lekcji wychowawczej, podczas której uświadomili sobie jak ważne są ich prawa – PRAWA DZIECKA. Pomimo trudnego czasu nauki zdalnej oraz pandemii koronawirusa nie zapomnieliśmy o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka z UNICEF. W tym niełatwym dla nas okresie stworzyliśmy szczególną atmosferę, w której dzieci miały poczucie, że są ważne i bezpieczne w aspekcie fizycznym, poznawczym, społecznym i emocjonalnym. Uczniowie obejrzeli prezentację „Prawa dziecka – Twoje prawa!”. Podczas zajęć zwracaliśmy również uwagę na przestrzeganie praw dziecka w rodzinie, w szkole oraz w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi. W ramach podsumowania zajęć uczniowie wykonali plakaty pt. „Mam prawo do…”, na których zaprezentowali swoje prawa. Uczniowie pamiętali również o niebieskich koszulkach.

Wychowawca klasy – Edyta Błaszczyk