Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Przedszkolny Kalendarz Adwentowy

ADWENT to okres przypominający oczekiwanie na powtórne przyjście Bożej Dzieciny. Dzieci z punku przedszkolnego również z niecierpliwością wyczekują Wigilii Bożego Narodzenia. Naszym przedszkolakom do odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia posłużył „Przedszkolny Kalendarz Adwentowy”. Jest to jedna z tradycji adwentowych – szczególnie lubiana przez dzieci.

Nasz kalendarz adwentowy to zbiór zadań do wykonania w przedszkolu jak i w domu wspólnie z rodziną. Każdy dzień to nowe zadanie przybliżające nas do Świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci ubrały choinkę w sali przedszkolnej oraz nauczyły się składać życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki wiedzą, że trzeba być miłym dla innych i potrafią mówić miłe rzeczy swoim najbliższym. Dzieci przygotowały kartki dla samotnych mieszkańców z terenu naszej gminy oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku. Dla swoich najbliższych z okazji zbliżających się świat przedszkolaki maja w prezencie sianko na stół wigilijny. Piękne kolorowe prace zimowe oraz najdłuższy łańcuch z kółek zdobi naszą salę.

W domach dzieci posprzątały swoje pokoje, pomogły rodzicom w przygotowaniach do świąt, obejrzały rodzinne albumy, często rozmawiały ze swoimi dziadkami oraz piły gorącą czekoladę lub kakao.

Podsumowaniem okresu przedświątecznego był występ artystyczny w wykonaniu maluchów. Dnia 23 grudnia dzieci wspólnie z paniami usiadły do wigilijnego spotkania.

Grudzień był „pracowitym miesiącem” dla naszych przedszkolaków.

Joanna Jeż