Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

DZIEŃ PIZZY W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nie mogliśmy pominąć takiego święta, gdyż dzieci uwielbiają ten przysmak. Tego dnia przedszkolaki poznały historię pizzy, jakie są jej rodzaje oraz jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec tę pyszną przekąskę. Podczas zajęć maluchy dowiedziały się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch - Marghericie Sabaudzkiej. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch. Dzieci obejrzały też filmik, na którym dziewczynka o imieniu Antosia przygotowuje domową pizzę, rozwiązywały zadania i łamigłówki oraz wykonały pracę plastyczną.

Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie na wszystkie dzieci czekała niespodzianka przygotowana przez rodziców – PIZZA. Przedszkolaki z wielkim apetytem spożywały różne rodzaje pizzy. Zapach pizzy unosił się po całym przedszkolu i nie sposób było się oprzeć temu przysmakowi. Dzięki tej imprezie maluchy poznały historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że uwielbiają pizzęUśmiech

Joanna Błaszczyk