Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Walentynki w Punkcie Przedszkolnym

WALENTYNKI, WALENTYNKI – ŚWIĘTO CHŁOPCA I DZIEWCZYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

Walentynki obchodzimy bez względu na to, ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Zainteresowanie tym świętem wykazały również dzieci z naszego przedszkola. W poniedziałek - 15 lutego wszyscy mieliśmy czerwone lub różowe ubrania, a nasza sala pełna była czerwonych serduszek – symbolu miłości i przyjaźni. Przedszkolaki dowiedziały się skąd wziął się zwyczaj walentynkowy i jak jest obchodzony. Szczególne okazywanie w tym dniu serdeczności i miłości, zwyczaj wręczania kartek, które ukradkiem można komuś włożyć do kieszeni lub dyskretnie do pudełka z Pocztą Walentynkową miały miejsce również w naszym przedszkolu. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, układały walentynkowe puzzle, wykonywały zakodowane zadania na macie do kodowania. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego „czerwonego dnia” każde dziecko otrzymało walentynkę, pysznego lizaka i balonika. Odbyły się również wybory Miss i Mistera Walentynek 2021. Najwięcej walentynek otrzymał Aleksander Cichoń i tym samym został Misterem Walentynek, natomiast wśród dziewczyn najwięcej walentynek dostała Antonina Bernacka, która została Miss Walentynek.

Tego dnia wszyscy czuliśmy się potrzebni i kochani. Był to dzień miłych wrażeń.

Joanna Błaszczyk – wychowawca Punktu Przedszkolnego