Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Dzień Kota w Punkcie Przedszkolnym

Dnia 17 lutego dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA. Wszystkie przedszkolaki tego dnia otrzymały „kocie kotyliony” i tym samym zmieniły się w kociaki. Dzień rozpoczął się od kociej gimnastyki przy kocich piosenkach. Po dzisiejszych zajęciach dzieciaki wiedzą w jaki sposób należy koty pielęgnować oraz jakie są obyczaje naszych czworonożnych przyjaciół. Przedszkolaki wysłuchały kociej piosenki, oglądały bajki o kotkach oraz rozwiązywały zadania związane z kodowaniem. Rozszyfrowały zakodowaną zagadkę i tym samym na macie do kodowania powstał kot. Na koniec tego „kociego dnia” przedszkolaki wykonały pracę – kotki z papierowych rolek oraz kolorowego papieru. To były dzień pełen zabaw i niezapomnianych emocji.

Joanna Jeż