Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Dzień Kobiet w Punkcie Przedszkolnym

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny.
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk.
                  Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
                  Każdego dnia dobry uczynek -
                  To jest od chłopców upominek"

8 marca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Jest  to wyjątkowe święto wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Radosna atmosfera w sali panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali „100 lat” i wręczyli prezenty - niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i różne konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Joanna Błaszczyk