Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Chłopcy wicemistrzami Polski !!!

Hokeiści z Łęk Szlacheckich wicemistrzami Polski !!!

W dniach 12-14 maja 2017r. w Elblągu odbył się finał ogólnopolskich igrzysk młodzieży szkolnej  w unihokeju.  Piękny sukces odniosła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich zdobywając wicemistrzostwo Polski.

W sobotę po kolejno wygranych meczach: 5-1 z SP 48 Gdynia, 3-0 z SP Żabi Róg (woj. w-m) i 4-2 z SP Lasocice (woj. opol.) wygrywają grupę. W kolejnej fazie rozgrywek  po bardzo dobrej grze wygrywają 7-1 z SP Garwolin (woj. maz.) oraz 2-0 SP Ludźmierz (woj. mał.) i wchodzą z pierwszego miejsca do półfinału.

W niedzielny poranek grają w półfinale z SP Chudek (woj. maz.)  Wygrywają 3:2. Ogromna radość! Są w finale mistrzostw Polski.

Z relacji trenera wynika, że mecz półfinałowy był bardzo emocjonujący: „Chłopcy zaczęli mecz bardzo skoncentrowani. Graliśmy bardzo uważnie w defensywie i wyprowadzaliśmy szybkie ataki. Po pierwszej połowie prowadzimy 2:0. Druga połowa przebiega podobnie. Kontrolujemy przebieg gry, aż tu niespełna 3 minuty do końca i … zaczyna się horror. Tracimy 2 gole w ciągu minuty. Mecz kończy się remisem. Chłopcy na ławce rezerwowych z emocji płaczą. O wejściu do finału zadecydują rzuty karne. Do karnych typuję Bartosza Berskiego, Oskara Kręglewskiego i Eryka Sztajnerta. Oskar odmawia. Tłumaczę jemu, że niech się nie martwi jak nie strzeli, a wiem co potrafi i jest kapitanem. To go przekonało. Pierwsza seria. Przeciwnik przetacza piłkę, spokojne zachowanie naszego bramkarza i strzał mija światło bramki. Podchodzi Oskar, prowadzi, zwód, położył bramkarza i … gol. Druga seria. Przeciwnik i drugie „pudło”. Podchodzi Eryk, przetacza piłkę, zwód, położył bramkarza i …  potknął się. Pech!  Ostatnia seria. Chłopiec prowadzi piłkę, strzela i … jesteśmy w finale mistrzostw Polski. Karny „Magika” nie będzie potrzebny”.

Finał grają z SP 4 Sanok. Chłopcy z Sanoka przeważali zdecydowanie pod względem fizycznym i wygrali 4:0”.

Chłopcy i trener są bardzo zmęczeni i szczęśliwi. Otrzymują srebrne medale, a w ręce kapitana trafia puchar wicemistrzów Polski. To kolejna wspaniała karta historii sportu słynnej „SP Łęki Szlacheckie” i nie tylko.

Zespół wystąpił w składzie: Jakub Aleksandrowicz , Bartosz Berski - 13 goli, Bartosz Dróżdż, Oskar Kręglewski (kapitan) - 3, Kacper  Księżnik, Oskar Małecki - 3, Adrian Misztela, Daniel Pabich - 3, Mateusz Rybicki, Dustin Sala, Eryk Sztajnert - 2, Marcin Zawada.  Trener - Roman Pyrzanowski.

Trener podsumowując dodał: „Osiągnięcie tego wyniku to efekt ciężkiej pracy, talentu i zaangażowania tych młodych ludzi. Aby zdobyć wicemistrzostwo Polski wygrali kolejno (licząc poszczególne szczeble rozgrywek) 18 meczów, ulegając dopiero w  ścisłym finale. Strzelili rywalom 85 goli, tracąc 13. To piękny bilans. Brawo !”