Wizyta strażaka w przedszkolu

Przedszkolaki z wielką radością powitały w sali wyjątkowego gościa - strażak z OSP w Łękach Szlacheckich pana Jakuba Woźniaka.  Podczas pouczającego spotkania strażak zaznajomił najmłodszych z ciekawostkami i tajnikami swojej pracy zawodowej w OSP, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz zabaw zimowych na lodowiskach. Dzieci dowiedziały się również w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków. Przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zostały poinformowane w jakich okolicznościach powinni wzywać pomoc. Największe zainteresowanie i wiele emocji wśród przedszkolaków wzbudził sprzęt, który przyniósł ze sobą pan strażak. Przedstawiciel OSP w Łękach Szlacheckich zaprezentował naszym wychowankom jak działa kamera termowizyjna, radio oraz opowiedział w co musi być ubrany strażak na akcji. Wielką atrakcją dla dzieciaczków było przymierzanie hełmu strażackiego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Wrażenia jakie dostarczyło nam spotkanie z panem strażakiem na długo pozostanie w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielowi OSP w Łękach Szlacheckich za przybycie i poświęcenie  swojego cennego czasu.

503 Service Temporarily Unavailable

nginx