Biblioteki dla najmłodszych

Gminna Biblioteka Publiczna w Łękach Szlacheckich i Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich po raz kolejny włączyły się w działania ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i bibliotek. W dniu 15 maja 2019r. w      ramach XVI edycji  Tygodnia Bibliotek, odbyło się spotkanie  najmłodszych czytelników  obu Bibliotek  z książką. Dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego  wraz z opiekunami i  wychowawcami wysłuchały w skupieniu kilku  opowiadań i wierszy, które przedstawili ich starsi koledzy- Julia Skrobek, Nikola Olejnik i Filip Janiec. Potem były oczywiście pytania związane z przeczytanym tekstem. Dzieci trafnie kojarzyły treści  i nie sprawiło im żadnej trudności udzielanie prawidłowych  odpowiedzi.   Bajkowe układanki-puzzle i rozmowę o książce- kto to jest autor, ilustrator -  zaproponowała opiekun Biblioteki Szkolnej Pani Elżbieta Więcławska. Dyrektor Biblioteki Gminnej Pani Marta Stępień zaprosiła uczestników spotkania do rozwiązywania zagadek. Oczywiście dotyczyły one bajkowych postaci  i literatury dla dzieci. Poprawne odpowiedzi padały bardzo szybko, nieraz nawet zagadka nie została  odczytana do końca.  Na zakończenie spotkania młodzi czytelnicy wysłuchali krótkiego wierszyka pt. „Prośba książki”, który mówi, jak należy właściwie z niej korzystać, aby służyła nam wszystkim przez długie lata. Aby ułatwić to zadanie, dzieci otrzymały zakładki do książek i pamiątkowe breloczki. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Jego uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością literatury dziecięcej, co bardzo cieszy organizatorów spotkania.

Zapraszamy - Biblioteka otwarta jest cały czas, nie tylko w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy do odwiedzin wszystkich obecnych i przyszłych czytelników, dla każdego znajdziemy coś ciekawego w naszych zbiorach bibliotecznych.