Wycieczka na pocztę

WYCIECZKA NA POCZTĘ

Dnia 22 października dzieci z Punktu Przedszkolnego odwiedziły Punkt Pocztowy znajdujący się niedaleko naszego przedszkola oraz pobliskie sklepy. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz poznanie pracy osób pracujących na poczcie. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadanie jakie spełnia ten urząd w życiu człowieka oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na wagi do listów i paczek, logo poczty oraz półki z różnymi typami kopert. Dużo pozytywnych emocji wśród przedszkolaków wzbudził klaser. Dzieciaczki z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem przeglądały kolejne strony z kolorowymi znaczkami. Wszystkiego byli ciekawi i uważnie słuchały tego, co opowiadała im Pani Ela. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Wycieczka okazała się bardzo fascynująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń.

Joanna Błaszczyk