OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

W dniu 7 listopada  obchodziliśmy w naszym przedszkolu  OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Obchody zostały zainicjowane w 2007 r. przez ówczesnego komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia Markosa Kyprianou. Tego dnia dzieci przyniosły przygotowane przez swoich rodziców różnorodne produkty spożywcze, deseczki, fartuszki oraz sztućce i talerzyki. Następnie po krótkiej projekcji filmowej „Magia Gotowania” przedszkolaki zabrały się za przygotowywanie śniadania, a następnie wspólnie spożyły „zdrowy posiłek”.

Dzieci nie tylko konsumowały zdrowe śniadanie w przyjemnej klasowej atmosferze, ale także dowiedziały się, dlaczego ma ono istotne znaczenia dla zdrowia. Udział w akcji miał nauczyć dzieci, że śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia, powinno byś zdrowe, smaczne i dostarczać dużo składników odżywczych na aktywny dzień w szkole. Chcemy, aby „Dzień zdrowego śniadania” przypominał dzieciom i ich rodzicom o roli śniadania w życiu każdego człowieka.