Wycieczka przedszkolaków do sali zabaw w Przedborzu

Dnia 10 grudnia przedszkolaki pod opieką wychowawcy Joanny Błaszczyk, pani Elżbiety Więcławskiej oraz rodziców pani Patrycji Macherowskiej i pana Ernesta Tyszera wybrały się na wycieczkę do sali zabaw w Przedborzu.

Celem wyjazdu było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Po przybyciu na miejsce miło powitały nas panie, które zapoznały przedszkolaków z zasadami bezpiecznego zachowania podczas pobytu w centrum zabaw. Na najmłodszych w figloraju czekało wiele atrakcji: zjeżdżalnie, tunele, kącik kuchenny, bujaki, mini pojazdy oraz wiele innych zabawek. Chłopcom najbardziej podobała się zjeżdżalnia pontonowa, dziewczynki zaś chętnie gotowały pyszności w kuchni oraz świetnie czuły się w basenie z piłeczkami.

Dzieci bawiły się wyśmienicie! Był to dzień pełen radości, wspólnej i wesołej zabawy. Przedszkolaki były tak pochłonięte rozrywką, że trudno było namówić ich do zakończenia zabawy i powrotu do przedszkola. Taki wyjazd to znakomity sposób na integrację grupy oraz wesołe i bezpieczne wypełnienie czasu naszym milusińskim. Uśmiechy na twarzach przedszkolaków świadczyły o tym, że wycieczka udała się a zmęczenie dopadło nasze pociechy dopiero w autokarze.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Wójta za udostępnienie szkolnego gimbusa!

Joanna Błaszczyk