Uroczyste otwarcie Punktu Przedszkolnego

Dzień 1 września 2011r. to ważna data w życiu szkoły i Gminy Łęki Szlacheckie, ponieważ właśnie w tym dniu odbyło się uroczyste otwarcie Gminnego Punktu Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Łękach Szlacheckich.

Droga do utworzenia przedszkola była długa, jednak dzięki staraniom Władz Gminy cel został osiągnięty i do punktu przedszkolnego uczęszcza 23 dzieci w wieku 3-4 lat. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście. Wójt Gminy Łęki Szlacheckie - Pan Wojciech Błaszczyk, Przewodniczący Rady Gminy - Jerzy Łaski  oraz cała Rada Gminy, Przedstawiciele Urzędu Gminy, Rady Powiatu, Delegatury Kuratorium Oświaty oraz inni zaproszeni goście. Nie mogło zabraknąć oczywiście rodziców i kochanych przedszkolaków. Pierwsza część tej ważnej uroczystości odbyła się wspólnie z inauguracją roku na hali sportowej. Następnie zaproszeni goście, dzieci i rodzice z punktu przedszkolnego udali się do przedszkola na drugą część uroczystości. Potem nadszedł czas na ważny moment uroczystości - przecięcie wstęgi. Wstęgę przecięli Wojciech Błaszczyk - Wójt Gminy Łęki Szlacheckie, Elżbieta Dawidowicz - Dyrektor szkoły oraz Zuzia Kowalska - przedszkolaczek. Następnie ks. Stanisław Politański poświęcił punkt przedszkolny i pobłogosławił przedszkolaków. Były przemówienia i podziękowania których przedszkolaki wysłuchały uważnie. Rodzice i zaproszeni goście obdarowali dzieci upominkami oraz dobrym słowem. Wójt Gminy przekazał dla dzieciaków pomoce naukowe oraz komputer - laptop do celów edukacyjnych. Pani Dyrektor oraz rodzice wyrazili ogromną wdzięczność Wójtowi Gminy - Panu Wojciechowi Błaszczykowi za powstanie punktu przedszkolnego dla naszych najmłodszych pociech.

Dyrektor Szkoły podkreśliła, że powstanie tego punktu przedszkolnego jest dowodem, że nasza szkoła, a przede wszystkim nasza gmina rozwija się.

Wójta Wojciech Błaszczyk kończąc swoje przemówienie zaznaczył, że ten punkt przedszkolny to nasze wspólne dzieło, bo dzieci w tym przedszkolu to nasza najlepsza inwestycja i lokata na przyszłość.

Na zakończenie Pani dyrektor obiecała, że zrobi wszystko aby w naszym punkcie przedszkolnym było zawsze bezpiecznie i radośnie, a atmosfera tam panująca sprzyjała twórczej, efektywnej zabawie, nauce oraz mądremu wychowaniu.