Finały Wojewódzkie w Unihokeju

Hokeistki i hokeiści z SP Łęki Szlacheckie znowu najlepsi

w województwie !!!

9 grudnia 2015 w Sieradzu odbył się finał wojewódzki w unihokeja szkół podstawowych  chłopców.

Reprezentacja chłopców naszej szkoły po bardzo zaciętej rywalizacji zdobyła mistrzostwo województwa. W turnieju finałowym chłopcy nie przegrali żadnego meczu, strzelili rywalom 13 goli tracąc 4. I tak kolejno: 3:1 z SP Biała Rawska, 1:1 z SP 9 Sieradz, 2:2 z SP Uniejów i 7:0 z SP 4 Zelów.   Mistrzowie wystąpili w składzie: Bartosz Berski - 7goli, Paweł Fijołek - 3, Antoni Killich, Oskar Kręglewski - 2, Oskar Małecki - 1, Łukasz Mazurek, Eryk Olejnik, Daniel Pabich, Dustin Sala, Wiktor Stanios - kapitan, Eryk Sztajnert, Marcin Zawada.  Brawo chłopaki!

Następnego dnia tj.10 grudnia 2015r. również w Sieradzu odbył się finał wojewódzki w unihokeja szkół podstawowych w kategorii dziewcząt.

Kolejny sukces odniosła reprezentacja hokeistek naszej szkoły zdobywając złote medale. Dziewczęta w pięknym stylu obroniły mistrzostwo wygrywając wszystkie mecze.  Strzeliły rywalkom 19 goli nie tracąc żadnego. I tak kolejno:  1:0  z SP Grabów (pow. kutnowski), 2:0 z SP 9 Sieradz, 9:0 z SP Gomunice (pow. radomszczański) i 7:0 z SP Góra Św. Małgorzaty (pow. łęczycki). Brawo! Brawo! Brawo!

Skład zwycięskiej drużyny:Karolina Berska - 1 gol, Wiktoria Cichosz, Andżelika Dorosławska - 12, Izabella Kołtun, Karolina Kowalska,  Karolina Nowak, Kornelia Początek, Julia  Skrobek, Wiktoria  Szor, Wiktoria  Sztajnert – kapitan - 2,  Joanna Więcławska,  Weronika Wroniszewska - 4.

Jak mówi trener Roman Pyrzanowski: „Sukces jest ogromny,  dziewczęta wywalczyły tytuł mistrzowski po raz  trzeci z rzędu (szósty w siedmioletniej historii startów w finałach wojewódzkich). Chłopcy zdobyli złote medale po raz trzeci w historii. Po cichu liczyłem na takie rozstrzygnięcie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy byli dobrze przygotowani pod każdym względem.

Jest to drugi dublet jaki udało mi się osiągnąć w mojej pracy trenerskiej, a zatem dziewczęta będą miały szansę obrony najlepszej drużyny w Polsce. Będzie bardzo trudno. Muszę przygotować dwa zespoły do mistrzostw kraju. Damy radę, ale to już w przyszłym roku.”

Zespoły z naszej „słynnej SP Łęki Szlacheckie” będą reprezentować województwo łódzkie w finale krajowym, który zostanie rozegrany w maju 2016 roku tradycyjnie w Elblągu.