Dzieci z Punktu Przedszkolnego świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to radosne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka „The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Obchody Dnia Kropki w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy od obejrzenia historii małej Vashti. Następnie przedszkolaki opowiadały o swoich talentach, które zapisywaliśmy na specjalnych „kropkach”. Dzieci bawiły się w kole, kolorowały kropeczki, śpiewały piosenki, i układały puzzle z kropkami. Maluszki odkrywały swoje talenty tworząc własne kropki. Powstały prawdziwe „kropkowe” dzieła sztuki. Ich pomysłowość nie miała granic. Dzieciaki zarażeni radością i optymizmem doskonale się bawili. Wszyscy przedszkolacy otrzymali medale w kształcie kropek.
Ten niezwykły dzień wpisze się na stałe w kalendarz naszych przedszkolnych wydarzeń i uroczystości. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest od 2008 roku w 108 krajach. Najważniejszym jego przesłaniem jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent :-)

Joanna Błaszczyk