Spotkanie profilaktyczne –Fonoholizm

W dniu 28 października 2019r. w Szkole Podstawowej w Łękach Szlacheckich odbyło się spotkanie profilaktyczne dla klas IV – VI oraz rodziców, z przedstawicielami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim na temat: „Fonoholizm – hit czy kit? – skala zagrożenia dla Powiatu Piotrkowskiego. Tematem przewodnim był telefon, a co za tym idzie: uzależnienie od telefonu. Specjaliści prowadzili zajęcia w sposób warsztatowy, dzięki czemu uczniowie aktywnie brali w nich udział.

Celem podjęcia tego typu inicjatywy było przede wszystkim:
• Zwiększenie świadomości uczniów wynikających z korzystania z telefonu komórkowego,
• poszerzenie wiedzy dotyczącej sposobów radzenia sobie z niewłaściwymi zachowaniami sprzyjających życiu bez nałogów,
• Zapobiegania nałogowemu korzystania z telefonów,
• Wskazanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego

Za organizację spotkania/warsztatów odpowiedzialna była pedagog szkolna Elżbieta Więcławska