Świąteczne marzenia

W poniedziałek, 16 grudnia 2019r., do Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich zawitali artyści ze Studia Teatralnego „Arlekin” z Białegostoku. Aktorzy przyjechali na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Łękach Szlacheckich i wystawili dla najmłodszych czytelników – przedszkolaków i uczniów klas 0 –3 spektakl pt.” Świąteczne marzenia” . Teatrzyk nawiązywał do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a także przypomniał dzieciom znaczenie, jak się okazało „magicznych” słów –dziękuję, przepraszam.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównej bohaterki- lisicy Matyldy oraz jej przyjaciół. Kolorowa scenografia, kukiełki oraz zabawny i pouczający tekst przypadł do gustu naszym przedszkolakom i najmłodszym uczniom, ale także dostarczył im wielu wrażeń i emocji. Była to pełna humoru i ciepła opowieść o świątecznych zwyczajach, skrytych marzeniach oraz o tym, że każdy może stać się lepszą osobą.