„Twoje słowa mają moc”- Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jest to część akcji organizowana przez Amnesty International.

W tym roku również nasza szkoła w Łękach Szlacheckich postanowiła przyłączyć się do akcji. Uczniowie klasy VIII pisali listy w sprawie osób z różnych państw, których prawa zostały naruszone. Ósmoklasiści solidarnie przeciwstawili się niesprawiedliwości na całym świecie. Uczestnicząc w akcji, mieli poczucie, że zabierają głos w ważnej sprawie i dzięki nim uda się poprawić sytuację przynajmniej kilku osób.

Wioleta Jędruszek