W szkole zrobiło się kosmicznie…

Na korytarzu szkolnym w Szkole Podstawowej w Łękach Szlacheckich można podziwiać wystawę prac uczniów klasy VI pod nazwą ''Układ Słoneczny''.

Zadaniem uczniów klasy VI było wykonanie plakatu lub makiety Układu Słonecznego. Pomysł na taki temat wystawy wypłynął z podstawy programowej na lekcjach geografii. Dzieci swoje prace wykonywały w domu w ramach zadania domowego.

Moim zdaniem dla uczniów to najlepsza lekcja, ponieważ oni sami musieli sięgnąć do materiałów i źródeł, spojrzeć w jakiej kolejności występują planety i jakie mają kolory. Jak warto zauważyć, każda wykonana praca jest inna, każdy uczeń miał na nią inny pomysł i włożył w jej wykonanie całe swoje serce. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tym projekcie.

Zachęcam do obejrzenia prac, z uwagi na to, że mają nowatorski charakter. Cechują się pomysłowością i różnorodnością oraz starannym wykonaniem.

Nad całością wystawy czuwała Pani Sylwia Radziszewska.