Podsumowanie konkursów

Każdy uczeń jest zdolny, a wykrywanie tych zdolności jest bardzo ważnym zadaniem szkoły, czyli nauczycieli i wychowawców. Wiadomo, że tyle jest rodzajów zdolności, ile jest rodzajów działalności ludzkiej i każdemu rodzajowi działalności odpowiada rodzaj zdolności. Toteż wdrażanie uczniów do systematycznej pracy nad własnym rozwojem stanowi szczególnie ważną część składową działań pedagogicznych dynamizujących rozwój ich zainteresowań i uzdolnień.
     Dnia 10.01.2020r podczas apelu szkolnego nastąpiło podsumowanie konkursów: „Fonoholizm – hit czy kit”, którego organizatorem był Powiat Piotrkowski oraz „Jesienna zakładka do książki” – organizator biblioteka szkolna. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniowie chętnie zaangażowali się biorąc w nich udział. Mocną stroną organizowanych konkursów jest angażowanie nie tylko uczniów, ale także ich rodziców.

Wyniki konkursu „Fonoholizm – hit czy kit”

I miejsce - Ksawery Smolarek
II miejsce – Daria Mazurek
III miejsce – Zuzanna Urbańska

Wyniki konkursu „Jesienna zakładka do książki”
W kategorii klas „O – III”
I miejsce - Natalia Cieślik
II miejsce – Zosia Walas
III – Karolina Więcławska

W kategorii klas IV – VIII
I miejsce – Martyna Dawidowicz
II miejsce – Nikola Olejnik
III miejsce – Daria Mazurek
Uczestnictwo w konkursach daje możliwość promowania własnej osoby, jest też dobrą okazją do promocji placówki w środowisku lokalnym i ogólnopolskim.

Elżbieta Więcławska