Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

NARODOWE CZYTANIE 2020
W NASZEJ SZKOLE
„Balladyna” Juliusz Słowacki

Narodowe Czytanie organizowane jest od 2012r pod patronatem prezydenta RP. W tym roku szkolnym jako lekturę dziewiątej odsłony Narodowego Czytania prezydent Andrzej Duda wybrał Balladynę Juliusza Słowackiego. W dniach od 8- 18września uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami na lekcjach wychowawczych oraz języka polskiego odczytywali fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego. Akcja miała w tym roku troszkę inny wymiar, nie było zaproszonych gości i nie zgromadziliśmy się wspólnie całą społecznością szkolną, choć nie mniej uroczysty i z wartościowym przesłaniem jakie zawiera utwór.
    Uczniowie czytania otrzymali również podziękowania z pamiątkowym stemplem NC w zeszytach przedmiotowych z języka polskiego. Koordynatorami tego przedsięwzięcia w naszej szkole są pani Elżbieta Więcławska i Joanna Błaszczyk. Wspólne czytanie dzieł polskiej literatury to kontynuacja naszej narodowej tradycji i budowanie więzi oraz propagowanie znajomości literatury narodowej.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tegorocznego Narodowego Czytania