Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Klasa 4 wspiera akcję "Sprzątanie Świata 2020"

22 września 2020 r. uczniowie klasy IV zaopatrzeni w worki na śmieci i jednorazowe rękawice, po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Tego dnia wszyscy uczniowie wraz z wychowawczynią udali się w wyznaczony rejon do porządkowania. Uczniowie posprzątali pobocze drogi od szkoły do skraju lasu, gdzie niestety było bardzo dużo różnych odpadów. Akcja miała na celu zwrócić uwagę na to, jak ważne jest to, by nie śmiecić w naturze. Zgodnie z hasłem przewodnim akcji, wychowawczyni zachęcała uczniów do rezygnacji z plastiku albo zredukowania go w codziennym życiu i wybierania bardziej ekologicznych rozwiązań. Przypomniała również o prawidłowej i odpowiedzialnej segregacji odpadów. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w tegoroczną akcję, którą uprzyjemniała bardzo słoneczna pogoda.

Edyta Błaszczyk