Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Dzień Przedszkolaka

20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. W 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień  Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci i popularyzację wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Było wiele atrakcji i niespodzianek oraz wspólny poczęstunek. Uśmiechy występujące na buziaczkach maluchów świadczyły o wspaniałej zabawie i o radości z bycia przedszkolakiem. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal Wesołego Przedszkolaka.

Joanna Błaszczyk