Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Punkcie Przedszkolnym

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, przynosi wzorce dobrych zachowań i pomaga w budowaniu więzi. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W ramach tej akcji do naszego przedszkola przybyli specjalni goście – dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Przedszkolaki w skupieniu i ciszy słuchały bajkowych powieści czytanych przez wychowawcę panią Joannę Błaszczyk oraz panią Elżbietę Więcławską. Okazji do czytania dzieciom jest wiele, powinniśmy to robić nie tylko w przedszkolu ale przede wszystkim w domu.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!