Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Dzień uśmiechu w klasie II

„Nigdy nie żałuj uśmiechu,
uśmiech jest mową duszy.
Gdy słowa nic nie pomogą,
uśmiech serca poruszy.”

W poniedziałek 5 października 2020r. uczniowie klasy II od rana wesoło się bawili wraz ze swoimi paniami. Wesoło i radośnie po raz pierwszy świętowaliśmy bowiem ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU, który przypada w każdy pierwszy piątek października. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. Bez względu na to czy uśmiechamy się często czy też nie , w tym wyjątkowym dniu odnaleźliśmy szczyptę magii, która wywołała uśmiech na twarzy każdego ucznia. Symbolem tego dnia jest żółta, uśmiechnięta buźka, dlatego każde dziecko miało szansę zrobić swoją mała, żółtą, uśmiechniętą buźkę oraz wspólnie wykonaliśmy również plakat. Na dzieci czekało również wiele zabaw integracyjnych, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha oraz słodka niespodzianka. Był to naprawdę radosny dzień i oby uśmiech gościł na twarzach Naszych uczniów każdego dnia.
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo „uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart. Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego, który go daje”, czyni nas lepszymi i piękniejszymi.

Wychowawca klasy II, Wioleta Tatara.