Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO W KL. II

Śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia. Zjedzenie pierwszego śniadania odgrywa nieocenioną rolę w poprawie sprawności intelektualnej umysłu. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, siłę do zabawy i lepiej koncentrują się podczas lekcji. Osoby, które regularnie jadają śniadania rzadziej chorują, są bardziej odporne na stres. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Dlatego 6 października 2020r., w ramach treści realizowanych na zajęciach, podczas których dzieci dowiadywały się m.in. jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie są rodzaje kasz, zbóż czy produktów nabiałowych oraz dlaczego picie wody jest tak ważne, uczniowie klasy II z pomocą nauczycieli Pani Wioli i Pani Eweliny, przygotowali uroczyste śniadanie.
Przygotowane produkty ułożono na stołach, nie zabrakło wędlin, sera, jaja, warzyw oraz pieczywa. Najlepszym momentem była degustacja - wszystkie zdrowe produkty okazały się niezwykle smaczne i szybko zniknęły z talerzy.
Dzień ten na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Spotkanie to było świetną okazją do zrobienia czegoś, na co zwykle brakuje czasu podczas codziennych śniadań. Pozwalając dzieciom na aktywny udział w procesie przygotowywania posiłków możemy być pewni, że zabawa będzie przednia, a śniadanie zjedzone do ostatniego okruszka.

Wychowawca klasy II, Wioleta Tatara