Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Praw Dziecka. Ten szczególny dzień jest doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia  Konwencji o prawach dziecka.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka  z UNICEF” i wspólnie świętowaliśmy ten dzień. Z tej okazji zostały zaplanowane do realizacji działania, które miały na celu zapoznać dzieci z prawami ustanowionymi kilkadziesiąt lat temu przez Janusza Korczaka. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów w oparciu o scenariusze zajęć dostarczone przez UNICEF. Przybliżyli uczniom tematykę  praw dziecka,  korzystając z  „Konwencji Praw Dziecka”.

Podsumowaniem uroczystych obchodów tego ważnego dnia było przebranie się społeczności szkolnej oraz pracowników szkoły „na niebiesko”.

Szkolny koordynator projektu UNICEF – Joanna Błaszczyk