Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Dzień Kredki w Punkcie Przedszkolnym

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

Kolorowe kredki bardzo lubię mnie,

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,

Namalują wszystko to, co chcę!”

22 listopada obchodzimy „Dzień Kredki”. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małych dzieci. Za pomocą kredki maluchy mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

W poniedziałek 23 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego w Łękach Szlacheckich wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Celem zabawy było utrwalenie nazw kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych oraz doskonalenie umiejętności liczenia. Maluszki wysłuchały wiersza Kamili Bednarek „Kredki” oraz bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”. Dzieciaczki układały z kredek figury geometryczne, puzzle, dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, przeliczały kredki, określały kolory oraz ozdabiały je według własnego pomysłu. Powstały piękne prace plastyczne. Dzieci otrzymały medale za udział w zabawach z okazji „Dnia Kredki”. Był to bardzo wesoły, kolorowy i pełen wrażeń dzień, który na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Joanna Błaszczyk