Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 31 stycznia 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prowadzona w tym roku zbiórka pieniędzy do puszek odbywała się pod hasłem „Finał z głową!". Na oficjalnej stronie internetowej WOŚP czytamy, że „29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany jest dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy”. Akcja ma szczytny cel, dlatego cieszymy się, że wolontariusze z naszej szkoły oraz ich pomocnicy, którzy rozdawali czerwone serduszka mieli w niej swój udział. Pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się przeprowadzić zbiórkę z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa. Nasi wolontariusze aktywnie wspierali 29. Finał WOŚP już od rana do godziny 15.00. W tym roku kwestowało 8 wolontariuszy, w tym opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu - p. Edyta Błaszczyk oraz p. Joanna Błaszczyk. Na koniec każdy rozliczył się w banku z pieniędzy zebranych do swojej puszki i otrzymał pamiątkowy dyplom z podziękowaniem od sztabu WOŚP. Nasi wolontariusze zebrali łącznie 2 011, 39 zł. Najwięcej w tym roku zebrał Krzysztof Zdulski – 390,74 zł., Filip Janiec – 266,70 zł. oraz Weronika Woźniak – 233,80 zł. Wszystkim wolontariuszom, niezależnie od zebranej kwoty składamy WIELKIE PODZIĘKOWANIA. Serdecznie dziękujemy również Rodzicom za współpracę i zapewnienie wolontariuszom dojazdu do Piotrkowa Trybunalskiego.
Do zobaczenia za rok!

Szkolny koordynator i wolontariusz akcji - Edyta Błaszczyk