Dziewczęta wicemistrzyniami Polski !!!

W dniach 27-29 maja 2016r. w Elblągu odbył się finał ogólnopolskich igrzysk młodzieży szkolnej  w unihokeju. Kolejny wspaniały sukces odniosła reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Łękach Szlacheckich zdobywając srebrne medale.

Jak mówi trener Roman Pyrzanowski: „Jest to ogromny sukces,  dziewczęta wywalczyły tytuł wicemistrzowski. Do turnieju przystępowaliśmy jako jeden z faworytów, jako aktualny mistrz Polski. W sobotę po kolejno wygranych meczach: 5-1 z SP Pustkowie, 4-2 z SP 175 Warszawa i 4-0 z SP Płoskinia wygrywamy grupę. W kolejnej fazie rozgrywek  po bardzo dobrej grze wygrywamy 4-3 z SP Trzebinia oraz 4-3 SP Orzysz i wchodzimy do półfinału.

W niedzielny poranek gramy w półfinale z SP Radzewie. Wygrywamy 3-1. Ogromna radość! Jesteśmy po raz kolejny w finale mistrzostw Polski. O 13.20 rozpoczyna się finał. Chłopcy z naszej szkoły i rodzice dopingują bardzo żywiołowo nasze dziewczyny. Spokojnie motywuję dziewczęta, ostatnie ustalenia taktyczne i zaczynamy walkę o złoto z SP Żabi Róg. Gramy mądrze w obronie, atakujemy. Jednak pierwszą połowę przegrywamy 1-2 (gol Andżeliki).  Druga połowa.  Nieustannie atakujemy, strzały mijają światło bramki albo trafiają w bramkarza. Przeciwniczki są ogromnie zmęczone. Ich trener bierze czas. Staram się jeszcze zmotywować do walki. Gra zostaje wznowiona. Atakujemy i na 15 sekund przed końcowym gwizdkiem Wiktoria strzela wyrównującego gola. Finał kończy się remisem 2-2. O mistrzostwie rozstrzygną rzuty karne. Przegrywamy w karnych 1-0. Smutek i łzy. A tak niewiele brakowało. Brawo dziewczęta!!! Jesteście drugą drużyną w kraju. Cóż, taki jest sport.”

Jeszcze tylko dekoracja. Dziewczęta i trener otrzymują srebrne medale, a w ręce kapitana trafia puchar wicemistrzyń Polski. Wiktoria Sztajnert została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw. To kolejna wspaniała karta historii sportu naszej szkoły i nie tylko.

Zespół wystąpił w składzie: Karolina Berska, Wiktoria Cichosz, Andżelika  Dorosławska - 12 goli, Izabella  Kołtun, Karolina  Kowalska, Karolina Nowak, Kornelia Początek, Julia  Skrobek, Wiktoria  Szor, Wiktoria  Sztajnert  - 10,  Joanna Więcławska,  Weronika Wroniszewska - kapitan - 4.

W finale krajowym uczestniczyli również chłopcy z SP Łęki Szlacheckie (tegoroczni mistrzowie województwa), którzy zajęli ostatecznie X miejsce. Mecz decydujący o awansie do „ósemki przegrali 1-0. Zespół wystąpił w składzie: Bartosz Berski - 4 gole, Paweł Fijołek - 1, Antoni Killich, Oskar Kręglewski - 2, Oskar Małecki, Łukasz Mazurek, Eryk Olejnik, Daniel Pabich - 2, Dustin Sala, Wiktor Stanios – kapitan - 1, Eryk Sztajnert.

Opiekę nad zespołami sprawowali Grażyna i Roman Pyrzanowscy.