Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Kubusiowi Przyjaciele Natury

W tym roku szkolnym - 2014/2015 nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, organizowanego przez markę Kubuś.

 

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz wiele innych ekologicznych działań. 

 

W tym roku 2014/2015 w przedszkolach odbywa się VII edycja programu. Nasze przedszkole znalazło się w grupie placówek, które otrzymało wyjątkowe materiały i upominki edukacyjne: książki dla nauczycieli, książeczki i upominki dla dzieci, płyty CD z bajkami, piosenkami i dodatkowymi materiałami.

 

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. 

 

Nad realizacją programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” czuwa koordynator całego przedsięwzięcia - pani Joanna Błaszczyk